Yazar

A
B
C

Raşel Rakella ASAL

Yazar

Doğum: 1949, İzmir

Meslek: Yazar

 

 

 

 

 

 

Raşel Rakella Asal, 1969’da Amerikan Kız Kolejinden mezun oldu. 1989’da İngilizce ve Fransızca dillerinde ülkesel turist rehberlik kokartını aldı. Lozan’da “Diavox Institut Moderne de Langues”,

Paris’te “Cours de Civilisation Française de la Sorbonne”, Besançon’da “Universite de Franche-Comte Cours de Français”, Royan’da “Centre Audiovisivel de Royan pour I’étude des Langues”da çeşitli kurslara devam etti.

 

Besançon’da Açık Öğretim Üniversitesi’nin gece eğitim programında sanat tarihi derslerine, Paris’te Louvre Müzesi’nin sanat tarihi seminerlerine katıldı. 1992’de Ministere de L’education Nationale Academie de Besançon’dan “Diplome Approfondi de Langue Française” ile Fransızca yeterlik sertifikasını, 1995’de İspanya’nın Salamanca şehrinde “Escuela Salmantina de Estudios Internacionales”ten ileri düzey İspanyolca belgesini aldı. 1997-2000 yıllarında Ankara’da Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nda yazarlığa hazırlık, uygulamalı yazarlık, yazın-felsefe ilişkisi seminerlerine katıldı. Aynı yıllarda, Hacettepe Üniversitesinde Edebiyat Fakültesinin karşılaştırmalı edebiyat çalışmalarını misafir öğrenci olarak izledi. Raşel Rakella Asal, Edebiyatçılar Derneği ve Pen Derneği üyesidir.

 

ESERLERİ

2003

Volga Hüznü, Boşders Yayınları, (anlatı)

Duyuyor musun Kalbim Boşders Yayınları (anlatı)

Her Şey Sanki Bir Eski Zaman Düşünde Şimdi Boşders Yayınları (biyografi)

2010

İşte Bizim Gül Sokak, Heyamola Yayınları (anlatı)

2012

Tıpkı Hayat Gibi, Şenocak Yayınları (edebiyat inceleme yazıları)

Cecile, Kafekültür Yayıncılık (roman)

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Yazar