Fotoğraf Sanatçısı

A
B
C

Niso MAÇORO

Fotoğraf Sanatçısı

Doğum: 1956, İstanbul

Meslek: Fotoğraf Sanatçısı

 

 

 

 

 

 

Niso Maçoro, 1956 yılında İstanbul’da doğdu. Makine yüksek mühendisi olan sanatçı, lise yıllarında fotoğrafçılık kolu başkanlığıyla başlayan ve hızla yükselişe geçen fotoğrafçılık serüvenin ateşiyle, son yıllarda gezdiği ülkelerde yüzlerce fotoğraf çekmiştir. 2014 yılında aldığı temel eğitimden sonra, macera olarak başlayıp tutku haline gelen fotoğraf çekimleri zamanla hayatına yeni bir soluk getirmiştir. Fotoğraf Maçoro için yaşam demek, hissettirdikleri ve anımsattırdıklarıyla sınırsız bir yolculuk demek... Sevgi demek... Bir İstanbul sevdalısı olarak, mutluluk demek...

 

FIAP (Fédération Internationale de l’Art Photographique ) ve İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) üyesi olan Niso Maçoro, 60 farklı eser ile 20 farklı ülkede, FIAP patronajlı 40 uluslararası yarışmada, 10’un üzerinde altın ve gümüş madalya, 270 kez onaylanma / sergilenme almış ve Uluslararası Fotoğraf Federasyonu FIAP tarafından önce AFIAP (Artist of Photography), daha sonra da EFIAP (Mükemmellik) unvanı ile ödüllendirilmiştir.

 

“Haliç ve Semtleri”, “Işık ve Gölge”, “Hayalimdeki İstanbul”, “İstanbul’da Hanlar”, “Az Daha Çoktur” gibi projeler ve nihayetinde de karma sergilere katılmıştır. Son olarak, amacı İstanbul’u fotoğraflarla belgelemek, tüm dünyaya ve gelecek kuşaklara aktarmak olan “Ben İstanbul” projesinde yer almış ve 3 senedir yayınlanan kitapçığında fotoğrafları yer almıştır. Sanatçı halen yurt dışı sergilere ve yarışmalara katılmaya devam etmektedir.

 

Instagram.Niso Macoro

Instagram.nisomacoro_photography

benistanbul.com.tr

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Fotoğraf Sanatçısı