Vokalist, Besteci, Ses Eğitmeni, Şarkı Sözü Yazarı, Koro Şefi

A
B
C

Nesly K (Nesli KOHEN)

Vokalist - Besteci - Ses Eğitmeni

Doğum: 1995, İstanbul

Meslek:  Vokalist, Besteci, Ses Eğitmeni, Şarkı Sözü Yazarı, Koro Şefi

 

 

Nesly K (Nesli Kohen) 1995 İstanbul doğumlu ve halen New York’ta yaşayan tutkulu bir vokalist, besteci, şarkı sözü yazarı, koro şefi ve ses eğitmenidir. Çocukluk ve gençlik yıllarında Estreyikas D’Estambol korosu, Hisar Okulları B Yüzü Müzik Grubu ve Okul Korosu gibi gruplarda uzun süreli nitelikli çalışmalar yapmış ve çok sayıda sahne performansı sergilemiştir. Aynı süre içinde, Türkiye, İtalya ve İsrail’de ödül getiren çeşitli yarışmalara katılmış, Türkçe ve İngilizce müzikallerde oynamıştır.

 

2011 ve 2012 yıllarının yaz dönemlerinde Berklee College of Music’te pop ve caz alanında ses eğitimi alarak müzik kariyerini başlatmıştır. Lise eğitimi sonrasında Boston’a taşınmış, Wheaton College’da Müzik ve Psikoloji Bölümlerinde çift ana dal yaparak lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans mezuniyeti sonrasında, Cambridge’in “En İyi” unvanını alarak ödüllendirilmiş olan kreşi Rock and Roll Daycare ve Boston’ın tanınmış stüdyolarından Musicians Playground gibi kurumlarda bireysel ve grup dersleri vermiştir. 2018 yılında New York’a yerleşmiş ve Mayıs 2020’de Columbia Üniversitesi Müzik Performans ve Eğitimi (Teachers College) Bölümünde yüksek lisansını (Master of Arts) tamamlamıştır. Columbia Üniversitesi’nde öğretmenlik de yaparak, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine vokal eğitimi vermiştir.

 

Sanatçının uzmanlık alanı içinde pek çok farklı müzik türü (genre) yer almaktadır: pop, rock, caz ve dünya müziği alanlarında hem şarkı söylemekte, hem de eğitmenlik yapmaktadır. Broadway müziklerinden pop şarkılara, Balkan geleneksel şarkılarından Orta Doğu ezgilerine kadar geniş bir yelpazede çalışmaktadır. New York’a taşındığından beri pek çok tanınmış canlı müzik mekânının sıklıkla davet ettiği bir müzisyen olmuştur. Söz ve bestesi kendine ait orijinal şarkılarını Spotify, YouTube, SoundCloud, Apple Music, Tik Tok ve benzeri platformlarda yayınlamaktadır.

 

Halen New York’ta yaşayan Nesly K, hem eğitmenliğe, hem de şarkı yazmaya ve sahne performanslarına devam etmektedir. Teachers College’da üç farklı koro yönetiminde çalışmakta ve şeflik yapmaktadır. Öğrencilerine İngilizcenin yanı sıra Türkçe, Ladino ve İbranice eserler de öğretmekte ve farklı tınıları keşfetmelerine özen göstermektedir. Manhattan’da tanınmış pek çok sanatçının ders aldığı Voice Academy’de özel dersler vermektedir. Stüdyo çalışmalarını ise Grammy ödülüne aday olmuş bir ses mühendisi olan Kerim Wilhelm ile devam ettirmektedir.

www.neslykmusic.com

Instagram.neslymusic

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Vokalist, Besteci, Ses Eğitmeni, Şarkı Sözü Yazarı, Koro Şefi