Fotoğraf Sanatçısı

A
B
C

Lidya KOHEN

Fotoğraf Sanatçısı

Doğum  1971, İstanbul

Meslek Fotoğraf Sanatçısı

 

 

 

 

 

 

Lidya Kohen, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Evli ve iki çocuk annesi olan sanatçı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde öğrenim görmüştür. Halen İ.Ü. AUZEF Sosyoloji Bölümünde eğitimine devam etmektedir. Film ve reklam sektöründe satış ve pazarlama alanlarında kurumsal deneyim kazandıktan sonra iş hayatına ara verdi ve fotoğraf serüveni de o zamanlarda başladı.

 

Temel fotoğrafçılık eğitimini tamamladıktan sonra fotoğrafçılığın hayatında sınırsız bir yolculuk olacağını fark etti. Bu sanatın içine girdikçe kendi bakış açısını bu yolla aktarabildiğini gördü. İçinde yaşadığı dünyayı çektiği karelere yansıtmak onu çok mutlu etti. Aldığı ileri eğitimlerle fotoğrafçılık dünyasına tutkusu daha da arttı. Bir süre sonra stüdyo fotoğrafçılığı dalında kendini geliştirmeye karar vererek bu konuda eğitimler aldı. O dönemde still life fotoğrafçılık, yemek fotoğrafçılığı ve stilistliği üzerinde eğitimlerine ve çalışmalarına devam etti.

 

“Kalpten Tarifler” ve “Sefarad Yemekleri” kitaplarını fotoğrafladı. Sonraki dönemlerde farklı fotoğrafçılık alanlarında birçok projeye ve sergiye dâhil oldu. Lidya Kohen halen profesyonel olarak yemek, ürün ve stok fotoğrafçılığı yapmaktadır. Still life ve yemek fotoğrafları yurt dışındaki sergilerde ödül kazandı. Öğrenmenin ve kendini geliştirmenin her yaşta mümkün olabileceği inancıyla bu yolda çalışmalarına devam etmektedir.

www.lidyakohen.com

Instagram.lidyakohen

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Fotoğraf Sanatçısı