Müzisyen

A
B
C

İzzet Hiçkalmaz

Müzisyen

Doğum: 1967, İsrail

Meslek: Müzisyen

 

 

1967 doğumlu İzzet Hiçkalmaz, liseyi Şişli Kolejinde okurken Dostluk Yurdu Derneğinde bateri çalmaya başladı ve ilk notalarını Usta Hoca Burhan Tonguç’tan öğrendi. Sonraki yıllarda eğitimine Can Kozlu ile devam etti. İlk yol arkadaşı, yakın dostu, piyanist Selim Benba ile tanışıp DYD’de kurdukları orkestra ile gitarist İzi Eli ile ve İzzet Bana yönetiminde, “Damdaki Kemancı” ve “Don Kişot” müzikallerinde yer aldı.

 

Grup Company adını verdikleri grupla, ilk profesyonel konserlerini Büyükada, Burgazada ve Yat Kulüp’te verdiler. İzzet Hiçkalmaz, askerliğini Erzurum Subay Orduevinin orkestrasında tamamladı. 1989 Şubatında Mehmet Güreli ve Tahsin Ünüvar ile tanışıp Grup Kömür’e girdi ve buna vesile olan Selim Benba ve Tahsin Ünüvar ile birlikte yıllarca caz müzik yaptı. Bu süreçte birçok sanatçıya eşlik etme şansı oldu: Annette Lowman, Vivian Ara, Danny Lerman ile aynı sahneyi paylaştı. Ülkemiz sanatçılardan, Önder Focan, Sibel Köse, Baki Duyarlar, Nezih Yeşilnil, Ayşegül Yeşilnil, Funda Sezer, Jozi Levi, Banu Kunt Işık, Batebumbo Samba Group ile caz ve Latin müzikleri icra etti. Ayrıca, Demet Sağıroğlu, Suat Suna, Gökhan Kırdar, Neco, Ferhat Göçer, Nükhet Duru, Barbaros, İlhan Şeşen, Kürşat Başar, Burçin Büke, Ayşen, Güvenç Dağüstün gibi sanatçılara da eşlik etti.

 

Şef Orhan Şallıel yönetimindeki senfoni orkestrasıyla “Deli Dolu” adlı müzikalde ve İsrailli ünlü sanatçı David D’or ile yine senfoni orkestrasıyla birlikte Neve Şalom Sinagogundaki konserde yer aldı. Son olarak da İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Kürşat Başar ve İlhan Şeşen ile aynı sahneyi paylaştı. Halen Beşiktaş Pera Güzel Sanatlar Okulunda bateri dersleri vermeye devam etmektedir.

Instagram.izzethickalmaz

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Müzisyen