Müzisyen, Eğitimci

A
B
C

İzi ELİ

Müzisyen - Eğitimci

Doğum: 1955, İstanbul

Meslek: Müzisyen, Eğitimci

 

 

İzi Eli, 1 Ağustos 1955 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Başarılı geçen ilkokul ve ortaokul yıllarından sonra lisede gitarla tanıştı. Moreno Barokas’tan birkaç aylık pratik gitar eğitimi aldıktan sonra yıllarca tek başına gitara devam etti. Arada amatör sahne deneyimleri oldu. İTÜ Makina Mühendisliği Bölümünü kazandıktan sonra akademik bir eğitime ihtiyacı duyduğunu hissetti.

 

Antonio Dumeziç’den 4 yıl boyunca caz gitar eğitimi aldı. Ünlü gitarist Neşet Ruacan’ın caz harmonisi ve emprovizasyon eğitimine katıldı. Bu arada üniversite hayatı boyunca çeşitli şarkıcılara eşlik etti. Birçok plak kayıtlarında gitar çaldı. Mezun olduktan sonra 4 yıl boyunca mühendislik mesleğine yoğunlaştı, ancak gerçek mesleğinin müzik olması gerektiğine karar vererek mühendisliği bırakıp gitar eğitmenliğine başladı.

 

Rock müziğine daha duyarlı olduğunu hissederek sıkı bir çalışma temposuyla kendini eğitti. Çok sayıda öğrenciye ders vererek birçok profesyonel gitarist yetiştirdi. Aralarından bazılarını Bilkent Üniversitesinden ve sonradan yurtdışında burs kazanmalarını sağlayacak düzeye getirdi. 90′lı yıllarda farklı rock gruplarıyla sahneye çıkan İzi Eli, 1994 yılında Classic Hard Rock grubu Nautilus’u kurdu. Birkaç albümün aranjörlüğünü ve yönetmenliğini üstlendi. Halen çok sevdiği ve son derece bağlı olduğu Nautilus grubuyla rock severlerin karşısına çıkmaya devam etmektedir. Özel derslerin yanı sıra Pera’da gitar eğitmenliğine devam etmektedir.

www.izieli.com

Okan Bayülgen İzi Eli Hakkında

www.wannart.com

Solo

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Müzisyen, Eğitimci