Heykel Sanatçısı

A
B
C

Hilda UZİYEL

Heykel Sanatçısı

Doğum: 1952, İstanbul

Meslek: Heykel Sanatçısı

 

 

 

 

 

 

Hilda Uziyel 1952 yılında İstanbul da doğdu. İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi mezunu olan sanatçı, gençliğinden beri var olan tutkusunu, sergi gezmekle, sanat tarihi konusunda çeşitli kurslara katılmakla sınırlı tutmayıp, son 15 yıldır sürdürdüğü heykel çalışmaları ile sanat hayatına farklı bir boyut katmıştır.

Bu büyülü yolda yürümekten büyük keyif aldığını her fırsatta dile getiren Hilda Uziyel, sanatla iç içe olan dünyasını renklendirerek dış dünya ile ilişkisini kopartıp, yüreğindekileri ortaya seriyor. Sanata olan ilgisinin yanı sıra, kitap okumak, film izlemek ve yeni yerler keşfetmek, kişisel gelişimini olumlu etkileyen zevkleri arasında. Dostları ve ailesi ise hayatını zenginleştiren öğelerin başında geliyor.

Kısa süreli bir iş hayatının ardından, uzun zamandır çeşitli dernek ve projelerde gönüllü olarak yer almaya devam ediyor. Seta Hidiş, Tuba İnal, İrfan Korkmazlar, Rozi Maçoro, Yunus Tonkuş, Ayşin İşeri ve Zehra Korkmazlar atölyelerine katılmış olan Hilda Uziyel, halen heykele olan tutkusunu geliştirmek için büyük bir coşkuyla çamur yoğurmayı sürdürüyor. Sanatçının iki çocuğu, iki de torunu var.

 

KATILDIĞI SERGİLER

2012

Limmud, Ulus Özel Musevi Okulları

2014

Arte Sanat Galerisi, karma sergi

2017

Bodrum İsd Art, karma sergi

2018

Bodrum İsd Art, karma sergi

Londra, 1492 Göke Sefarad Sanatçıları Karma Sergisi

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Heykel Sanatçısı