Psikoloji, Yazar, Tekstil

A
B
C

Eddi ANTER

Psikoloji - Yazar - Tekstil

Doğum: 1961 İstanbul

Meslek: Psikoloji, Yazar, Tekstil

 

 

 

 

 

1961 yılında İstanbul’da doğan Eddi Anter ilk, orta ve lise eğitimini Nişantaşı Işık Lisesinde tamamladıktan sonra yükseköğrenimine yurt dışında devam etti. İngiltere’de Brighton Polytechnicʼte İşletme Bölümünü bitirdi. Amerika’da University of Miamiʼde Uluslararası Pazarlama yüksek lisansını tamamladıktan sonra Nova Southeastern Universityʼde Klinik Psikoloji dalında yüksek lisansını aldı.

 

Anter, yirmi yıl boyunca tekstil ihracat işiyle uğraştı. Bir internet sitesinde “Don E” adı altında, kültür sanat yazıları yazdı. Şalom gazetesinin “Miami Mektubu” köşesinde 6 yıl boyunca okuyucularıyla buluştu. Halen “Yuvaya Yolculuk” Dergisinde yazılarını paylaşmaktadır. “Farkındalık Hapı” ve “İşʼte Farkındalık” adları altında Kişisel Dönüşüm ve Kurumsal Eğitimler veren Anter, bireysel danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.

 

2006 yılında yayımlanan “Lilly - Ben Bir Arap Yahudisiʼyim” adlı ilk romanı aylarca En Çok Satanlar Listesinde yer aldı. 2007 yılında çıkan “Kumbara” ve 2009 yılında çıkan “İkilem” adlı romanları da uzun süre En Çok Satanlar Listesinde kaldı. “İnkâr” isimli eseri 2011 senesinde, “Kabile” adlı romanı 2014 yılında ve “Ben Benim” adlı kitabıysa 2015ʼte okuyucularla buluştu. 2016 yılında yayımlanan “Kesmeşeker” romanını, 2017 yılında piyasaya çıkan “Vakitsiz Kaybedenler” izledi. “Karanlıkta Yürüyen Yabancı” romanı 2019 yılında tamamlandı. Tüm kitapları halen Longseller (Sürekli satan eserler) kategorisinde, raflardaki yerini korumaktadır.

www.eddianter.com

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Psikoloji, Yazar, Tekstil