Yazar

A
B
C

Aylin BAHAR

Yazar

Doğum: 1975, İstanbul

Meslek: Yazar

 

 

 

 

 

 

Aylin Bahar, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1996’da İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümden mezun oldu. Profesyonel kariyerine Üniversite yıllarında Ajans Ultra Reklam Ajansında metin yazarı olarak başladı. 1995 yılında Türkiye’nin ilk radyo reklam ajanslarından biri olan Alp Ajans’ta, medya satın alma ve planlama uzmanı olarak göreve başladı. Şirket içinde araştırma, prodüksiyon, yerel planlama departmanlarını kurdu ve 2000 yılında ajansın Genel Müdürlük görevine getirildi.

 

2007-2012 yılları arasında WPP Holding’in Açık Hava Medya Planlama Şirketi Kinetic WorldWide’ın Türkiye ofisinin Kurucu CEO’su olarak görev aldı ve 2013 yılında, Merkezi Prag’da bulunan POS MEDIA BV’nın Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

 

2016 yılının Kasım ayında Girişim Hızlandırma Şirketi, Hackquarters ekibine dâhil olan Aylin Bahar, burada 3 yıl ortak ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2019 yılında kendi girişimi MuseBirds’ü kurdu. 2020 yılının Covid-19’dan kaynaklı karantina günlerinde ekibi ile birlikte ücretsiz psikolojik destek hizmeti veren “Yalnız Değilsin Dayanışma Platformunu” kurdu ve halen yöneticiliğini yapmaktadır.

 

Kendini bir kahvesever ve seyyah olarak tanımlayan Aylin Bahar, “Aşk, Ölüm ve Fiesta” kitabının yazarıdır. Sanatçı iki çocuk annesidir.

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Yazar