Film Müziği Bestecisi, Aranjör, Orkestratör

A
B
C

Avi MEDİNA

Film Müziği Bestecisi - Aranjör

Doğum: 1984 İstanbul

Meslek: Film Müziği Bestecisi, Aranjör, Orkestratör

 

 

2 Haziran 1984’te İstanbul’da doğan Avi Medina, müzik eğitimine lise döneminde Pera Müzik Okullarında Viyolonsel ve Armoni eğitimi alarak başladı, 13 yaşında gitar, 17 yaşında çello çalmaya başladı. 2003 yılında kendi özel stüdyosunu kurdu ve TV reklamlarında yapımcı ve besteci olarak çalıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011 yılında Modern Müzik Akademisi bünyesinde Güç Başar Gülle ve Doruk Somunkıran ile film müziği ve klasik müzik teorisi üzerine çalıştı. 2014 yılında Berklee College of Music’in Film ve Oyun Müziği besteciliği yüksek lisans bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. Bu süreçte Lucio Godoy ile filmde anlatı analiz ve dramatik film müziği besteciliği, Alfons Conde ile orkestrasyon, Constantino Martinez Orts ile Orkestra şefliği ve Ben Houge ile video oyunu müziği teorisi çalıştı. Alberto Iglesias ve Dario Marianelli’den ders alma şansı buldu. Sanatçı iyi derecede İngilizce ve orta derecede İspanyolca konuşmaktadır.

 

PROJE ÇALIŞMALARI

2011 - 2013

Narwhal Production

Kurucu ortak ve ses & müzik bölümü sorumlusu

2013 - 2014

Berklee College Of Music, Teknik Laboratuvar Asistanı

Film Müziği Bilgisayar Laboratuvarı’nda öğrencilere Logic, Pro Tools, Kontant vb. yazılım ve donanım konularında teknik destek sunmak ve organizasyonunu sağlamak.

2015

Studio Kolektif, Besteci, Aranjör ve Orkestratör

2015 -2016

Gamebootcamp İstanbul, Ses Tasarımı ve Müzik Danışmanı.

Proje aşamasındaki mobil ve bilgisayar oyunları için ses ve müzik konularında teknik destek ve mentorluk.

2016

Modern Müzik Akademisi, Film Müziği, Görsel Medya İçin Müzik, Orkestrasyon ve Armoni Eğitmeni

2019

İKSV - İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İstanbul Caz Festivali Alt Kat Çocuk Atölyeleri Tasarımcısı İstanbul Kültür Sanat Vakfı sosyal sorumluluk projeleri dâhilinde İKSV İstanbul Caz Festivali bünyesinde sanata erişimi kısıtlı çocuklara Caz ve müzik tarihi konularında eğitim ve gösteri çalışmaları.

www.avimedina.net

www.iksv.org

www.mma.gen.tr

www.studyokolektif.com

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Film Müziği Bestecisi, Aranjör, Orkestratör