Doğa Fotoğrafçısı

A
B
C

Alper VARON

Doğa Fotoğrafçısı

Doğum: 1968, İstanbul

Meslek: Doğa Fotoğrafçısı

 

 

 

 

 

 

Alper Varon, 23.08.1968’de İstanbul’da doğdu. Saint Michel Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Fotoğraf çekmeye 2006 yılında başladı ve 2008’den itibaren doğa, vahşi yaşam, kuş fotoğraflarına yöneldi. 2009’dan bu yana 4 kişilik bir fotoğraf gurubu ile birlikte çekimler yapıyor. “Dörtçeker” adını verdikleri bu fotoğraf gurubu ile İz TV’de yayınlanan 3 belgesel yaptılar. Bu belgesellerin ilki İz TV tarafından çekildi. Amacı grubu ve fotoğraflarını tanıtmak ve anlatmaktı.

 

Diğer iki belgeselin çekimleri grubun kendisi tarafından tamamlanıp İz TV’ye verildi. İz TV bunları düzenleyip yayınladı. “Kuş Gözlemcisi” başlığı altında “Bir Tutkunun Peşinde” serisi ve Afrika ile İzlanda çekimleri grup tarafından yapılmıştır. Halen çalışmaları belli aralıklarla İz TV’de yayınlanmaktadır.

 

Sanatçının bir fotoğrafı National Geographic Türkiye tarafından, bir diğeri de İngiliz The Sun Gazetesi tarafından yayınlanmıştır. Ayrıca internet üzerinden üye olduğu “Trakus” ve “Tramem” sitelerinde fotoğrafları yer almaktadır. “Gurushots” sitesinde açılan yarışmalarda 2 fotoğrafı seçim yarışması kazanmıştır. Halen otomotiv yan sanayiinde profesyonel yönetici olarak çalışan Alper Varon, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

Instagram.alper.varon_photography

 

© 2020

Tasarım: Robert ZİLBERMAN

Doğa Fotoğrafçısı